Home

Sylwia Kowalska

Teatr na wysokim poziomie
Życie powiatu wołomińskiego: Kultura nr 0161 2009 [12.11.2009]

7 listopada w zielonkowskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się XII Maraton Teatralny. Jury przyznało nagrody w kategoriach: najlepsze przedstawienie, najlepsza rola i nagrodę specjalną.

Maraton Teatralny co roku gwarantuje nam wspaniałe przedstawienia amatorów, choć na profesjonalnym poziomie. Tym razem do konkursu przystąpiły jedynie cztery teatry, za to zaprezentowały się z prawdziwą klasą. Występy oceniało jury w składzie: Lech Śliwonik – teatrolog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, redaktor naczelny czasopisma „Scena” oraz reżyser Edward Wojtaszek. Nad całością czuwał dyrektor OKiS, Robert Smoderek. Należy też przypomnieć, iż pomysłodawcą Maratonu jest Grzegorz Dudzik.

Część konkursową rozpoczął Teatr Krzesiwo z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci słabowidzących w Warszawie. Ich spektakl autorski Ryszarda Polaszka „To tylko teatr” wzbudził wiele, czasami sprzecznych odczuć. Oprócz ciekawego i głębokiego pomysłu na treść pozostawił wrażenie pewnego niedokończenia…

(…)

Późnym wieczorem przyszedł czas na refleksje członków jury i ogłoszenie wyników. Wręczono nagrody rzeczowe i wspaniałe statuetki. – Okazuje się, że małe jest piękne – podsumował Edward Wojtaszek. ? Tylko cztery przedstawienia, ale za to żadne nie było chybione. Bardzo dziękuję wszystkim wykonawcom, bo z wielką przyjemnością obejrzałam te spektakle.

Nagrodę za najlepsze przedstawienie otrzymał spektakl „Na wyspie” Sceny Kotłownia. Jury doceniało dobry dialog pomiędzy dwoma aktorami i świetną reżyserię. Za najlepszą rolę uznano kreację Michała Figata, Męża ze „Związku Otwartego” Teatru Kosmodrom. Natomiast nagroda specjalna jury powędrowała do Teatru Krzesiwo za sztukę „To tylko Teatr”. Doceniono dobrą pracę zespołową aktorów.

Czytaj cały artykuł: http://www.zyciepw.pl/teatr-na-wysokim-poziomie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s