Home

Nowy sezon festiwalowy rozpoczęliśmy 21 września w Żninie, gdzie wystąpiliśmy na IX Ogólnopolskich Spotkaniach Teatrów Coś-chcących COŚ. Za spektakl „40 cztery” otrzymaliśmy tam wyróżnienie oraz indywidualną nagrodę aktorską dla Leszka Nurzyńskiego, którego „swobodę ciała, gestu i słowa” jury młodzieżowe nagrodziło brązowym talentem. Zdjęcia z festiwalu można zobaczyć tutaj.

Na kolejny sukces czekaliśmy tylko tydzień. 28 września wystąpiliśmy na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA w Ostrołęce. Zdobyliśmy tam Srebrną Igłę, oraz specjalne, bo początkowo nieprzewidziane w konkursie wyróżnienie aktorskie dla Agnieszki Łukaszewicz. – Nawet, gdybyście zrobili spektakl o budowie metra, to byłby on inteligentny, ciekawy i na wysokim poziomie – powiedział podczas omawiania spektaklu Jacek Jarzyna, jeden z trojga jurorów festiwalu. Zdjęcia z festiwalu można zobaczyć tutaj.

Następnym przystankiem na teatralnej mapie Polski była Zielonka. 26 października wzięliśmy udział w odbywającym się tam XVI Maratonie Teatralnym. Tym razem bez sukcesów, ale nie to jest najważniejsze.

W ostatnich miesiącach mieliśmy zaszczyt zaprezentować „40 cztery” publiczności nie tylko festiwalowej. 16 września spektakl obejrzeli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej na warszawskim Śródmieściu. Natomiast 5 października złożona w większości z osób niepełnosprawnych widownia IV Warszawskich Spotkań Integracyjnych w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe. Gorąco zachęcamy wszystkie grupy teatralne do występowania w takich miejscach.

Jesień z „40 cztery” zakończyliśmy jednak festiwalowo. A wydarzyło się to dokładnie 23 listopada na X Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Młodzieżowych MELPOMENA 2013 w Środzie Wielkopolskiej, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce ustępując tylko zdobywcom Grand Prix, maluchom z Grupy Teatralnej „Bez Nazwy” z Owińsk. Jest się jednak czym jeszcze pochwalić, bo w nasze ręce trafiły aż trzy nagrody aktorskie; dla Agnieszki Łukaszewicz, Leszka Nurzyńskiego i Michała Orchowskiego. Tak jak dwa lata temu jury doceniło również opiekuna teatru, Ryszarda Polaszka przyznając mu dwa wyróżnienia – za pracę z teatrem oraz za najlepszy scenariusz. Chyba lepszego pożegnania 2013 roku nie można było osobie wyobrazić!

Zdjęcia z X Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Młodzieżowych MELPOMENA 2013:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s