Home

Występy z „40 cztery” w 2014 roku rozpoczęliśmy w zmienionym składzie. Z teatru odeszły Agnieszka Łukaszewicz i Magdalena Lemańska. Do obsady dołączyli zaś Anna Borysiak i Mikołaj Jabłoński. I od razu zostali rzuceni na głęboką wodę, gdyż wiosna przyniosła nam miniturnee po festiwalach w warszawskich liceach.

Rozpoczął je FLAK, czyli 5. Festiwal Ludzi Aktywnych Kulturalnie, który odbył się 20 marca w LO Cervantesa. Nowy zespół spisał się znakomicie. Zdobyliśmy drugą nagrodę – Srebrnego Flaka, a przejmująca kreacja ocalonej z rzezi Woli  w wykonaniu Karoliny Grzegrzółki została uznana za najlepszą rolę żeńską. Co warte podkreślenia był to debiut Karoliny w nowej roli, na której przygotowanie miała niewiele ponad tydzień.

Krzesiwo na festiwalu FLAK okiem FLAK TV:

Następny sprawdzian dla odświeżonego spektaklu nastąpił dokładnie tydzień później – 27 marca w liceum im. Narcyzy Żmichowskiej, gdzie odbywał się IX Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska – TFAŻ. Po raz kolejny wyśmienicie zdała go Karolina Grzegrzółka, otrzymując statuetkę za najlepszą drugoplanową rolę żeńską. Przyczyniliśmy się także do sukcesu Klaudii Łuć, uczennicy II klasy liceum, której recenzja z naszego spektaklu zwyciężyła w konkursie na najlepszą recenzję.

Zdjęcia z Festiwalu TFAŻ:

Kolejnym przystankiem na teatralnej mapie Warszawy było LO Witkacego, gdzie 4 kwietnia gościliśmy na V Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym – SOFA. Tu również udało nam się wywalczyć nagrodę indywidualną. Tym razem jury doceniło Leszka Nurzyńskiego, przyznając mu nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego. Jak się później okazało dla dwójki naszych maturzystów: Sylwii Rzeszotarskiej i Rafała Paczuskiego był to występ szczególny, bo pożegnalny.

Zdjęcia z festiwalu SOFA:


Swoją przygodę z warszawskimi liceami zakończyliśmy 12 kwietnia na II Festiwalu Artystów Nieobliczalnych – FAN w LO im. José Martí. Z konieczności wystąpiliśmy tam  w okrojonym, pięcioosobowym składzie. Udało nam się nawet zdobyć wyróżnienie, co było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem.

Zdjęcia z festiwalu FAN:

Na wszystkich tych festiwalach pojawiliśmy się po raz pierwszy. Różniły się specyfiką, poziomem organizacji, ale wszystkie dały nam bardzo wiele jako grupie, przynosiły cenne doświadczenia, zmuszały do poszukiwań. Za każdym razem nasz spektakl tworzony był niejako od nowa. Wszystkim naszym byłym aktorom, których los rzucił w tych miesiącach na nowe, inne wyzwania dziękujemy za wspólną pracę i życzymy krzesania kolejnych wspaniałych sukcesów, także poza Krzesiwem. Ale ta wiosna była nie tylko czasem pożegnań, ale także wielu wspaniałych nowych początków, dzięki którym być może sceniczne życie „40 cztery” zostanie wydłużone. Jeszcze tego nie wiemy. Póki co zapraszamy na ostatnie, na pewno w tym sezonie teatralnym, spotkanie z opowiadaną przez nas historią Powstania Warszawskiego. Finałowe „40 cztery” zagości w miejscu nie byle jakim, bo w Instytucie Pamięci Narodowej już 17 czerwca o godz. 18.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s